Türk kuruculardan Uzaktan Eğitimde Yeni Araç; Udemy

Evde olmanın en büyük avantajlarından birisi elbette ki kendimizi geliştirmek için çeşitli kurslara, eğitimlere, webinarlara internet aracılığıyla uzaktan bir şekilde katılabilmemiz oldu. Bu konuda kullandığım araçlardan biri Udemy.

Uzaktan eğitim araçlarından birisi olan Udemy ile tanışmam aslında çok yeni diyemem. Bundan bir iki yıl öncesinde de duymuşluğum vardı ama aktif olarak kullanmaya başlamam son 2 aydır oldu diyebilirim.

Udemy ile tanıştığım süreçte Youtube gibi kanallar varken bu fikir kimin aklına geldi dedim ve araştırmaya başladığımda arkada 2 Türk görmek beni hem heyecanlandırdı hem de inanılmaz derecede gururlandırdı.

Udemy 2010 yılında Eren Bali ve Oktay Çağlar tarafından kurulan, 6 ay içinde tam 57 yatırımcı tarafından reddedilen ama asla pes etmeyerek en son Dave McClure isimli melek yatırımcı sayesinde mali destek alarak bugün ki halini almaya başlamış.

udemy-ile-uzaktan-egitim-resim-1
Udemy, dünyanın en büyük online eğitim firmalarından birisidir. Ve sahip olduğu platformda iki grup vardır ve bunlar eğitimi verenler ile eğitimi alanlar.

Udemy’de kendini bir konuda profesyonel hisseden bağımsız eğitmenler, kendi eğitimlerini ücretli ya da ücretsiz olarak sunabilirler. 13 ana kategori ve çeşitli alt kategorilerinden oluşan seçenekleri ile çok yönlü öğrenmeye imkan sunar.

Ben henüz aldığım eğitimlerin hiçbirini ücretli almadım. Çünkü bir şeyler öğrenmek için illa yüksek paralar harcamaya gerek yoktur diyorum ve ücretsiz kursları, kampanyaları yakalamaya çalışıyorum.

Dolayısıyla sizler de gerek ücretsiz kursları gerek indirimli kursları takip ederek eğitim alabilirsiniz.

Şimdi eğitim alacak kişi gözünden Udemy’i anlatmak gerekirse;

  • İstediğimiz eğitimi arama yaparak sıralayabilir; ücretli- ücretsiz durumuna bakabiliriz.
  • Yaptığımız sıralama doğrultusunda eğitimin içeriğine, konularına bakabilir eğitimin hangi seviyede olduğunu görebiliriz.
  • Eğitim için verilen puanlara göre bir ön değerlendirme yapabiliriz.
  • Almak istediğimiz eğitimin sertifikalı olup olmadığını görebiliriz. Ki amaç öğrenmek olduğu için sertifikanın ne kadar etkili olacağı ufak bir ayrıntıdır. (Sertifikaların akreditasyonu yoktur)
  • Youtube’ dan farklı olarak eğitimciyle daha kolay bir şekilde iletişime geçebiliriz.
udemy-ile-uzaktan-egitim-resim-2

Son olarak Udemy’ e internet bağlantısı olan her cihazdan rahatlıkla erişim sağlayabiliriz hatta eğitimleri çevrim dışına atıp sonradan, internet bağlantımız yokken de izleyebilmek konusunda ön planda oluyor.

Şimdiden herkese başarılar dilerim, aldığınız ve beğendiğiniz kursları benimle paylaşmayı unutmayın. Hemen eğitimleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. Sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş
Paylaş
Tweetle
Pin