The Intern / Stajyer

Stajyer denince aklımıza lise stajyerleri ya da üniversite stajyerleri gelir hep fakat bu filmde durum biraz farklı. Bizim stajyerimiz 70 yaşındaki Ben Whittaker.

Doğru olanı yapmak hiç yanlış olmamıştır.

Mark Twain

Emekli olan Ben 3.5 yıl önce eşinin vefatıyla kendine hobiler yaratmak için fazlasıyla uğraşıp, birçok şeyi deneyimlemiş. Yoga yapmaktan tutun da dünyayı gezmeye kadar bir çok iş yapmış yalnızlığını bastırmak için. Ama hiçbiri onu kendini işe yaramaz hissetmesine engel olamamıştır..

Sonra bir gün sokakta bir şirketin el ilanı görür ve hayatının dönüm noktalarından biri olur. İlanda bir e-ticaret şirketine sosyal yardım programı kapsamında “6 haftalık süreyle kıdemli stajyer” arandığı ve başvuruların video kayıt şeklinde olması istenmektedir.

Yılların iş tecrübesine sahip olan Ben, ne yazık ki biraz teknolojinin gerisindedir ve torunundan video kaydının nasıl yapılacağını öğrenerek hemen başvurusunu yapar.

İşe alınınca;

İşe alınıp şirkete gittiğinde genç neslin hızlılığı ve tarzı onu biraz şaşırtsa da ortama kolayca uyum sağlar ve onun şirket kurucusu Jules Ostin’in stajyeri olması istenir. Jules, zamanla yarışan hedefleri olan genç bir iş kadınıdır ve ilk başta bir stajyere sahip olmak istemez. Dolayısıyla Ben’e çok pek iş vermez.

Zamanla Ben’in sempatik tavırları, yumuşak kalbi sayesinde bir şekilde ona ısınır ve yine yoğun çalıştığı bir dönem de şirketi için istemeyerek de olsa Ceo arayışına girdiğinde kendilerini akışa kaptırırlar ve şahane bir dostlukları oluşmuş olur.

Filmin sonuna doğru ilk başta Ben’i işe almak istemeyen Jules’ den “stajyerim en yakın arkadaşım” sözlerini bile duyuyoruz.

Kendimizi evlerimizde karantinaya alıp stresli geçirdiğimiz bu günlerde içimizi ısıtıp, bizi mutlu edecek tarzdan bir film bence. Bu film aslında 2015 yapımı ama yıllar filmin kalitesinden kayıp vermemiş hiç.

Son olarak aldığı ödülleri de sizinle paylaşarak yazıma son veriyorum ve size şimdiden iyi seyirler diliyorum Eğer başka film önerileri isterseniz buradan bakabilirsiniz…

  1. Teen Choice En İyi Komedi Filmi Kadın Oyuncusu Ödülü (Anne Hathaway) (2016)
  2. Film Eleştirmenleri En İyi Komedi Filmi Erkek Oyuncusu Ödülü (Robert De Niro) (2016)
  3. Teen Choice En İyi Komedi Filmi Ödülü (2016)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş
Paylaş
Tweetle
Pin