Koronavirüsün Trajikomik Yüzü

Koronavirüs ile hayatımızda “yeni normaller” oluşturduğumuz bir sürecin içerisindeyiz. Bu sürecin bizi ne derece değiştireceği büyük soru işaretleri oluştururken, ben de biraz trajikomik durumları derleyip sizinle paylaşmak istedim.

2019, hayatımız boyunca hiç unutmayacağımız, tarih kitaplarında yazılacak bir son dakika sürprizi ile veda etti bizlere. Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan virüs büyük bir hızla dünyaya yayıldı. Bu konuda biraz daha bilgi sahibi olmak isterseniz Koronavirüs yazımı da okuyabilirsiniz.

Ülkece Aralık-Ocak aylarında çok ciddi hastalandığımız ve bunun korona olduğunu düşünmemize rağmen resmi veriler ve araştırmalara göre aslında geç tanıştık bu virüsle.

Peki bizler. henüz diğer ülkeleri izleyip tedbirlerimizi alırken neler oldu?

Benim hafızama yer kazıyan şu video aklıma geldikçe gülüyorum😂

Tabii ki dünya turunun zirvesinde olan bu görüntüden sonra sanata, sanatçıya inanılmaz derecede önem veren güzel ülkemizin güzel insanları boş durur mu? Aslaa!

Yayınlandığı andan itibaren her 4 kişiden 3’ü istisnasız olarak bu videoyu paylaştı;😂

Gerek yoğun çabalarıyla gerek yaptığı açıklamalarla içimize su serpen Sayın Fahrettin Koca Bey’in bu videosu da koronanın en çok izlenen videolarından oldu.

Koronavirüs ile alınan önlemler kapsamında şehirlerde dezenfektasyon çalışmaları hız kazandı ve bence en komik olanlardan birisi Van Belediyesi tarafından yapılmış.

Virüsün yayılmasıyla birlikte maske, kolonya ve dezenfeksiyon malzemelerinin satışları katlandı. Dolayısıyla da fiyatları da arttı. Bu amaçta evde kolonya yapmaya çalışanlar, maske dikmeye çalışanlar derken el sanatları ve yaratıcılıkta çığır açtık.

koronavirus-trajikomik-gorseller1

Son olarak yeni normalleşme kuralları hayatımızın en temel direği olacak. Bunlar Maske, Mesafe ve temizlik. Sizce yeni süreçte maske ve temizliği sağlasak bile mesafe kurallarına uyabilir miyiz?

koronavirus-trajikomik-gorseller-2

Sizin de bu süreçte aklınıza kazınan görüntüler varsa bana ulaştırınız ve eklemeler yapalım bu yazıya. Sağlıklı günlerde, güzel fikirleri konuşmak umuduyla görüşmek üzere…

İrem Dede Yazar:

Merhabalar, ben İrem, Endüstri Mühendisliği öğrencisiyim. Öğrendiklerimi, izlediklerimi ve okuduklarımı sizlerle paylaşmayı çok seviyorum. Hep birlikte gelişip, geliştireceğimiz günlerde görüşmek dileğiyle...

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir