İlk Teneffüs

Dünya genelinde etkisini gösteren virüs maalesef ülkemize de geldi. Dolayısıyla sağlık bakanlığı başta olmak üzere birçok bakanlık, tedbirler alarak yayılım oranını minimuma indirmeye çalışıyor.

Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ta okullara 2 haftalık bir tedbir amaçlı tatil düzenledi. Bu tatilin ilk haftası dinlenme fakat ikinci haftasından itibaren Eğitim Bilişim Ağı’ndan (Eba) uzaktan eğitimle derslerin işleneceğini bunun için gerekli alt yapının sağlandığını söyledi. Fakat bunların dışında çocukları en çok sevindiren, Türk halkının aslında ne kadar birbirlerine bağlı fedakar, sıkıntılı bir durumda nasıl birbirlerine kenetlendiğini ise attığı bir tweet ile gözler önüne serdi.

İşte bu tweetten sonra gelen destek tweetleri;

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu: “40 dakikalık teneffüs çift kale maç için gayet makul. Futbol şehri Trabzon’dan 81 ilimizdeki 81 okulumuza futbol topu bizden olsun sayın Bakanım”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör: “O kadar uzun bir teneffüs dondurmasız olmaz. 81 ilimizdeki 81 okulumuza dondurmalar bizden.” 

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın: “Sayın Bakanım,uzun teneffüste oyun oynayan yavrularımız yorulacak, acıkacak. İçeriğindeki kalsiyum, magnezyum, demir ve fosfatın yer aldığı leblebi, yavrularımızın kemik yapısını ve gücünü korumaya yardımcı olacaktır. 81 ilden 81 okula leblebiler Dünya’nın merkezi Çorum’dan.”

Beşiktaş Jimnastik Kulübü: “40 dakika teneffüste futbol maçı olmazsa olmazdır. 81 ilde 81 okula futbol topu bizden.”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler: “40 dakika teneffüs demek, bolca enerji ihtiyacı demek. Sayın Bakanım, çocuklarımızın enerjiye ihtiyaç duyacağı bu uzun teneffüste onların mutluluklarına Ordu fındığıyla ortak olmak istiyoruz. 81 ilde 81 okula fındıklar bizden.”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın:  “Sayın Bakanım, çocuklarımızı okula döndükleri ilk gün tatlının şahı pişmaniye ile karşılamak istiyoruz. 81 ilden 81 okula pişmaniye bizden. Yiyen bir pişman yemeyen bin pişman.”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları: Başkanım, pişmaniyenin yanında orcik iyi gider. Biz de çocuklarımızı okula döndükleri ilk derse enerji dolu başlamaları için orcikle karşılamak istiyoruz. 81 ilden 81 okula orcikler Aziz şehirden..”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar: “Sayın Bakanım bu uzun teneffüste çocuklarımızın mutluluğuna Malatya’mızın kayısıyla ortak olmak istiyoruz, 81 ilde 81 okula kayısılar bizden.”

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara: “O kadar uzun bir teneffüste yer fıstığı yemesin mi çocuklarımız? Sn. Bakanım, 40 dk. teneffüste çocuklarımızın mutluluğunu Osmaniye’mizin Yer Fıstığı ile tatlandırmak isteriz. 81 ilden 81 okulumuza yer fıstıkları bizden. “

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce: “Bir katkı da bizden olsun Sayın Bakanım… Çocuklarımız tatlı yiyip tatlı konuşsun diye teneffüslerinde ‘Kabak Lokumu’ bizden 🙂 Bugünleri el birliğiyle atlatacağız İnşallah.”

Müsiad başkanı Boğaçhan Göksu: “40 yıl hatrı olan kahve de bizden gelsin. “

CZN Burak: “Hatay’ın meşhur yaprak sarması da benden sevgili öğretmenlerimize gelsin.”

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turhanlı: “Adıyaman Çiğköftesi ile ortak olmak istiyoruz. 81 ilde 81 okula Adıyaman Çiğköfte İkramı Kahta Belediyesinden:) “

Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek: “Uzun teneffüste onlara bol bol C Vitamini lazım. Sn. Bakanım 81 ilde 81 okula portakal ve muzlar Antalya’dan geliyor.”

Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre: “40 dk. teneffüste çocuklarımızın mutluluğuna Dünyaca Ünlü Besni Üzümü ile ortak olmak istiyoruz. “

https://twitter.com/e_mehmetemre/status/1240333380715233283

Atılan destek tweetlerinden sonra bakan Ziya Selçuk okulları belirleyip iletişime geçeceğini söylemiş. Kötü günleri atlatmak için yapılan bu kampanya da gülen ve her zaman gülmesi gereken çocukların işine yaradı. Ben inanıyorum ki diğer belediyeler de destek olacak ve hep beraber çocukların okula dönüşünü kutlayacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş
Paylaş
Tweetle
Pin