irem-dede

Merhaba! Ben İrem Senem Dede. Tanışalım mı?

Merhabalar! Öncelikle blogumda işine yarayacak bir bilgi bulduğunu ve bilginin doğruluğunu test etmek için bu kimdir, hangi vasıfla bunları yazmıştır diye düşündüğünü düşünüyorum. Eğer öyleyse, öncelikle aradığını bulduğuna sevindim. Seni daha fazla meraka düşürmeden kendimden söz edeyim.

Ben İrem Senem Dede.  Endüstri mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Bu blog, henüz üniversiteye başladığım yıl açıldı. Her geçen gün daha da değişerek ve gelişerek bugün ki halini almış oldu.

irem-senem-dede-kimdir-hakkında

Beni tanıman için blog sürecine nasıl başladığımdan da söz etmek gerekir diye düşünüyorum.

Araştırmayı, konuşmayı ve öğrenmeyi her zaman çok severim. Ancak paylaşmak için yeterli yetkinlikte olup olmadığım konusunda çekincelerim olurdu. Bu çekincelerimi zamanla kaybetmiş; öğrendiklerimin sadece bende kalmaması gerektiğine inanmıştım. Bu yüzden arkadaşlarımın da motivesi ve desteğiyle bir blog sahibi oldum.

Çok değer verdiğim bir öğretmenim henüz küçük yaşlardayken bile “kelimelere dans ettiren kızım” derdi bana. Belki de yazı yazmayı seviyorsam sebebi onun bu motive edici lafıdır.

Okul hayatımdan söz etmek gerekirse; 3 farklı şehirde geçtiğini söyleyerek başlamam gerekir.  Öncelikle, ilkokulu memleketim Ardahan’da okudum. Daha sonra 5. sınıftan itibaren İzmir’de devam ettim. Ve hemen hemen herkes gibi ben de üniversite tercihlerim sonucunda ailemin yanından farklı bir şehre taşınmam gerekti. Yani eğitim hayatımın şimdilik son aşaması olan lisans kısmını Kütahya’da geçirdim. 

Ancak malumunuz COVID-19 sebebiyle son 1,5 yılım uzaktan eğitim ile devam etmektedir. Bu blogda özellikle bu süreçte en aktif zamanlarını yaşamaktadır.

Günümüz hastalığı COVID-19, hayatlarımızı oldukça şekillendirmiş ve bambaşka bir stilde yaşamamıza sebep olmuştur. Hem bu, hem de gelişen dünyanın ihtiyacı olan sürekli öğrenme konusunda ben de elimden geleni yapıyorum. Aklıma esen bir konuyu, izlediğim bir dizi-filmi, okuduğum bir kitabı, teknolojik haberleri  ya da endüstri mühendisliği alanındaki herhangi bir başlıkla alakalı olan her şeyi blogumda rahatlıkla bulabileceksin! 

İzlemek, araştırmak, konuşmak  ve daha fazlası için temel yetkinliğin kitap okumak olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla sürekli kitap okuyorum ve bunları paylaşmaya özen gösteriyorum. Her yıl başında kendime belirli bir kitap okuma hedefi koyuyordum. 2020 yılında, hem COVID, hem evde olma hem de blogumu aktif kullanma süreçleri iç içe olunca bu hedefimin üstüne çıktım. Bunu paylaştığımda ise oldukça beğeni ve destek mesajları aldım. Dolayısıyla bu konuda da çevremdekileri daha çok motive etmek için sayfamda “Kitaplık” kısmı oluşturdum. 

Son olarak biraz önce eğitim hayatımın 3 farklı şehirde geçtiğini söyledim. Bu süreçte gezdim, gördüm ve iş hayatım için en sevdiğim şehirlerden birisi olan İstanbul’u seçtim. Şimdilik okulumu bitirmeyi ve sonrasında stajımı yaparak bu şehirde işe girmeyi hedefliyorum. Bu konuda da güzel desteklerini ve dualarını bekliyorum.

Sevgiyle kal 🙋‍♀️