irem-dede

Deprecated: The PSR-0 `Requests_...` class names in the Request library are deprecated. Switch to the PSR-4 `WpOrg\Requests\...` class names at your earliest convenience. in /home/u1098830/public_html/wp-includes/class-requests.php on line 24

Merhaba! Ben İrem Senem Dede. Tanışalım mı?

Merhabalar! Öncelikle blogumda işine yarayacak bir bilgi bulduğunu ve bilginin doğruluğunu test etmek için bu kimdir, hangi vasıfla bunları yazmıştır diye düşündüğünü düşünüyorum. Eğer öyleyse, öncelikle aradığını bulduğuna sevindim. Seni daha fazla meraka düşürmeden kendimden söz edeyim.

Ben İrem Senem Dede.  Endüstri mühendisiyim. Şu an bir firmada Proje ve Süreç Yönetimi Uzmanı olarak çalışıyorum.
Bu blog, henüz üniversiteye başladığım yıl açıldı. Her geçen gün daha da değişerek ve gelişerek bugün ki halini almış oldu.

irem-senem-dede-kimdir-hakkında

Beni tanıman için blog sürecine nasıl başladığımdan da söz etmek gerekir diye düşünüyorum.

Araştırmayı, konuşmayı ve öğrenmeyi her zaman çok severim. Ancak paylaşmak için yeterli yetkinlikte olup olmadığım konusunda çekincelerim olurdu. Bu çekincelerimi zamanla kaybetmiş; öğrendiklerimin sadece bende kalmaması gerektiğine inanmıştım. Bu yüzden arkadaşlarımın da motivesi ve desteğiyle bir blog sahibi oldum.

Çok değer verdiğim bir öğretmenim henüz küçük yaşlardayken bile “kelimelere dans ettiren kızım” derdi bana. Belki de yazı yazmayı seviyorsam sebebi onun bu motive edici lafıdır.

Okul hayatımdan söz etmek gerekirse; 3 farklı şehirde geçtiğini söyleyerek başlamam gerekir.  Öncelikle, ilkokulu memleketim Ardahan’da okudum. Daha sonra 5. sınıftan itibaren İzmir’de devam ettim. Ve hemen hemen herkes gibi ben de üniversite tercihlerim sonucunda ailemin yanından farklı bir şehre taşınmam gerekti. Yani eğitim hayatımın şimdilik son aşaması olan lisans kısmını Kütahya’da geçirdim. 

Ancak malumunuz COVID-19 sebebiyle son 1,5 yılımı uzaktan tamamladım. Bu blogda özellikle o süreçte en aktif zamanlarını yaşadı.

Gelişen dünyanın ihtiyacı olan sürekli öğrenme konusunda ben de elimden geleni yapıyorum. Aklıma esen bir konuyu, izlediğim bir dizi-filmi, okuduğum bir kitabı, teknolojik haberleri  ya da endüstri mühendisliği alanındaki herhangi bir başlıkla alakalı olan her şeyi ve bazı düşünce yazılarımı blogumda rahatlıkla bulabileceksin! 

İzlemek, araştırmak, konuşmak  ve daha fazlası için temel yetkinliğin kitap okumak olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla sürekli kitap okuyorum ve bunları paylaşmaya özen gösteriyorum. Her yıl başında kendime belirli bir kitap okuma hedefi koyuyorum. 

Son olarak biraz bugüne bakacak olursak, bir firmada proje uzmanı olarak çalışıyorum demiştim. Araştırdığım, denediğim , deneyerek öğrendiğim bir süreç içerisindeyim. Hem öğrencilik döneminde hem de iş hayatımda gezdim, gördüm ve bunları yapmaya devam edeceğim. Bu konuda da güzel desteklerini ve dualarını bekliyorum.

Sevgiyle kal 🙋‍♀️

Paylaş
Paylaş
Tweetle
Pin