Goodreads Uygulaması

Artık kalemlerin, kağıtların, gazetelerin yerini bıraktığı elektronik dünya da her gün yeni bir uygulamayla tanışıyoruz. Bugün de belki size ilkokul çağınızı hatırlatacak bir uygulamayla geldim. Uygulamanın adı “Goodreads”

Ben ilkokuldayken kitap okuma defterlerimiz olurdu ve okuduğumuz kitapları ona kaydederdik. Şimdilerde ise bu işimi telefonuma yüklediğim bir uygulamadan yapabiliyorum.

Goodreads, sizin sanal kitaplığınız gibi düşünebilirsiniz. Öncelikle uygulamaya giriş yapıp kendinize bir hesap oluşturuyorsunuz. Hesabınızı Facebook, Amazon ve Gmail hesaplarınızla bağlantılı oluşturabiliyorsunuz.

Uygulama giriş yaptıktan sonra kitaplığınızı 3 şekilde gruplandırmanıza imkan sunuyor. Birincisi “want to read” (okumak istedikleriniz), “currently reading”(şuan okuduğunuz) ve “read” (okuduklarınız).

goodreads-uygulamasi-gorsel-1

Hesap oluşturduktan sonra kullanıcı adınızla arkadaşlarınızı ekleyebiliyorsunuz ve onların neler okuduklarını, okumak istediklerini, o yıl içerisinde okuma hedeflerini görebiliyorsunuz. Böyle olması hem yeni kitaplarla tanışmanıza imkan sunarken hem de sizi motive edecektir.

Birde son olarak challenge(meydan okuma) bahsetmek istiyorum. Meydan okumada okuyacağınız kitap hedefinizi belirliyorsunuz ve böylece hedefinizin yüzde kaçını tamamladığınızı rahatça görebiliyorsunuz.

goodreads-uygulamasi-gorsel-3

Goodreads, 35 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve 12 milyondan fazla kitap barındıran bir sosyal ağ. Hem Play Store’da hem de App Store’da bulunan uygulamayı ücretsiz şekilde indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Bol bol kitap okuyacağınız, meydan okumalarınızı başarıyla tamamlayacağınız nice günlere 🤓

One thought on “Goodreads Uygulaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş
Paylaş
Tweetle
Pin